Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie

Bardzo duża witryna spełniająca wymogi WCAG.

Życzeniem klienta było, aby górny obszar strony głównej pozwalał na łatwe przejście do oferty podzielonej na adresatów: dzieci, młodzież i dorosłych oraz zawierał dni i godziny pracy instytucji. Ważny był również design łączący ducha miejsca (lokalizację w dawnym pomieszczeniach dworcowych), czytelność oraz pełnioną rolę (biblioteka).

W dalszych przestrzeniach ulokowano szybkie przejścia do aktualności, kalendarza wydarzeń oraz nowości wydawniczych. Poniżej zaprojektowano zapowiedzi wydarzeń oraz inne newsy.

Kalendarz jest w pełni zautomatyzowany, prezentuje wydarzenia z bieżącego miesiąca oraz pozwala na dostęp do poprzednich i kolejnych miesięcy. Posiada możliwość dodania wydarzenia do osobistego kalendarza użytkownika w telefonie komórkowym – dla urządzeń z systemami Android oraz IOS.

Z uwagi na treści niezbędne w przypadku tak dużej książnicy oraz wiele świadczonych usług, strona bardzo rozbudowana pod względem treści, działów i poddziałów. Posiada również kilka zintegrowanych ze stroną bibliotecznych systemów zewnętrznych.

Klient: instytucja publiczna