FAQ

Pytania i odpowiedzi ↓

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najpopularniejsze pytania. Poszukaj odpowiedzi. Jeśli jej nie znajdziesz, skontaktuj się z nami: zadzwoń albo napisz do firmy ActMedia.

Co to są strony responsywne?

Responsywność cecha strony internetowej, która pozwala dostosowywać się do rozdzielczości, na której jest przeglądana. Mówiąc krótko i prosto – strona responsywna wyświetla się poprawnie (to znaczy jest czytelna, bez zbędnych szczegółów i przewijania na boki) na wszystkich urządzeniach – komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach.

Co to jest CMS??

CMS to skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania Treścią). Jest to strona internetowa, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści bez znajomości programowania. Zdecydowanie najpopularniejszym (i według nas bezkonkurencyjnym) Systemem Zarządzania Treścią jest obecnie WordPress, dostępny w języku polskim.

Co to jest hosting?

Hosting to inaczej udostępnienie przez usługodawcę przestrzeni dyskowej zapewniającej obsługę i utrzymanie strony www, poczty e-mail, ftp itp… To także szereg innych czynności związanych z bezpieczeństwem, którymi nie musisz zaprzątać sobie głowy. To po prostu cała obsługa techniczna codziennego działania Twojej witryny. W Internecie można znaleźć darmowe usługi hostingowe. Hosting taki może posiadać wiele ograniczeń : niechciane reklamy na stronie, otrzymywanie reklamowych wiadomości e-mail, dość ostre ograniczenia związane z maksymalnym miesięcznym transferem, przestrzenią dyskową, brak dostępu do baz danych.

Co to jest domena?

Domena podstawowym elementem adresu internetowego, który kieruje internautów na żądaną stronę. Na przykład domena tej strony to „actmedia.pl” Domeny są kojarzone najczęściej z nazwami własnymi firm lub produktów i w większym uproszczeniu można je podzielić na: narodowe: (.pl, .de, .fr, co.uk.), funkcjonalne: (.com.pl, .info.pl, .net.pl, .edu.pl), regionalne: (.waw.pl, krakow.pl, .bydgoszcz.pl) i globalne: (.com, .net, .org).

Jakie koszty generuje strona www?

Opłata jednorazowa za wykonanie strony. Hosting (w tym tworzenie kopii zapasowych), utrzymanie poczty e-mail to opłata roczna, zazwyczaj nie przekracza 15 zł miesięcznie. Raz w roku należy też opłacić przedłużenie domeny – zazwyczaj do 190 zł.

Wykupiłem już hosting lub domenę u innego operatora…..

Nic nie szkodzi. Naszą wspólną stronę możemy zainstalować na wskazanych przez Ciebie serwerach innego operatora. Nie ma to żadnego wpływu na funkcjonowanie naszej strony. Choć oczywiście najwygodniejszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie przeniesienie hostingu i domeny do Actmedia – a więc konsolidacja całego zakresu u jednego operatora.

Nie znalazleś odpowiedzi?

Jeśli szukasz odpowiedzi na interesujące Cię kwestie techniczne: strony internetowe, sklepy internetowe, hosting, domeny, poczta email, copywriting, social media, WordPress, wtyczki WordPress, integracje WordPress, płatności internetowe online, WCAG, strony internetowe instytucji publicznych, audyt dostępności, tekst ETR, tekst odczytywany maszynowo, nowe prawo cookies, audyt dostępności, deklaracja dostępności, Google Ads, Google Search Console i Google Analytics, zapraszamy do kontaktu

Szybki kontakt

Możesz przedtem zapoznać się z polityką prywatności, jeśli chcesz. Ale bez obaw. Twoje dane zostaną tylko u nas!